3. Szövegformázás feladat

1. Töltsd le a Magyar Köztársaság Alkotmányát innen a saját meghajtódra. Megnyitás előtt nevezd át a dokumentumot, a neve 03feladat.doc legyen!

2. A dokumentum címe (első két sor)

3. Ehhez az első két sorhoz rendelj egy új stílust, ennek az új stílusnak "alkotmanycim" legyen a neve.

4. A fejezetcímek és sorszámuk legyen összevonva 1 sorba. (pl: I. fejezet – Általános rendelkezések)
Ehhez a fejezet szavak utáni bekezdésjeleket kell gondolatjelekre cserélned, így:
Keresett szöveg: . fejezet^p (ez utóbbi a bekezdésjel, amit a speciális lehetőségeknél találsz meg)
Mire cseréli: . fejezet –
Ügyelj arra, hogy a cserélendő szövegben a gondolatjel ne kötőjel legyen (ctrl és numpad - lenyomásával kapható gondolatjel) és hogy a gondolatjel előtt és után is szóköz szerepeljen.

5. Az első egy soros fejezetcímet formázd így:

6. Ehhez a sorhoz rendelj egy új stílust, ennek az új stílusnak "alkotmanyfejezet" legyen a neve.

7. Minden fejezet címe alkotmanyfejezet stílusú legyen, amit a csere lehetőségével tudsz egyszerűen megoldani.
A Keresett szöveg: "fejezet – " legyen
A Mire cseréli rubrikát üresen hagyva a szöveg Formátumát határozd meg (a kívánt Stílust kiválasztva a stílusok közül).

A következő cserélések előtt mindig töröld ki az előzőleg beállított formázásokat a Formázás nélkül gombbal.

8. A dokumentum legvégére ugorva (ctrl + end) szúrj be egy tartalomjegyzéket.

A tartalomjegyzékből látszódik, hogy az első két sort két külön címnek tekinti a Word. Az első két sorból készíts egy bekezdést úgy, hogy az első sor utáni bekezdésjelet töröld ki és az enter helyett SHIFT+entert üssél. Frissítsd a tartalomjegyzéket (jobbgomb/Mezőfrissítés), ellenőrizd, hogy tényleg csak egy cím szerepel.

9. Az összes "28. §" és "28/A. §" típusú paragrafus számozást cseréld ki félkövérre.
A Keresett szövegben a lehetséges egyjegyű és kétjegyű számok helyett a Speciális/Bármely számjegy jelölést használd (egyszer, majd a kétjegyű számok helyett kétszer), illetve ugyanezt a cserét hajtsd végre úgy, hogy a 28/A. § kifejezések / jeleit is használod, mögötte pedig Speciális/Bármely betű szerepelhet. A § jel beillesztéséhez használd a vágólapot.

10. Az összes (1) alakú paragrafus-bekezdés jelölő számot dőlt formátumúra változtasd a fentiek szerint. Itt csak egy egyjegyű számjegy szerepelhet a zárójelek között.

11. Az összes "Normál" stílusú szöveg sorkizárva szerepeljen. Ezt ismét a csere lehetőségével végezd el. A Keresett szöveg rubrikát üresen hagyva határozd meg a Normál stílust, majd mindet cseréld a megfelelő formátumra.

12. A dokumentum az első lap kivételével tartalmazzon egy élőfejet: Alkotmány – és a lap alján oldalszámozást a jobb oldalon. Alul a bal oldalakon a te neved szerepeljen. (Nézet/Élőfej és élőláb valamint Beszúrás/Oldalszámok) Az első oldalon eltérő élőfejet az Élőfej és élőláb eszköztár Oldalbeállítás ikonjával tudod meghatározni.

13. A dokumentum alján szereplő címert rendezd a szöveg mellé, hogy mellette a szöveg több sorban férjen el. Ehhez a képre kattintva a megjelenő Kép eszköztáron A szöveg körbefuttatása lehetőséget Négyzetes körbefuttatásra változtasd.