Szubjektív

Tartalom

26. szám 2000. március

A folyosószex

Ezt a nevet kapta, bár a dolog nem olyan durva és közönséges, mint ahogy a cím érzékelteti.

Szép, egyszerű, aranyos, visszataszító, idegesítő...? Mindenki másként gondolkodik róla. Van, akit kifejezetten idegesít, van, akit abszolút nem zavar. Aranyos, és ha tudják türtőztetni magukat, akkor semmi baj nincs - mondja több tanár is -, de volt már rá példa, hogy még én voltam zavarban. A diákok között általában nem kelt felháborodást, ha nincs eltúlozva - „hisz mindenki ugyanazt csinálná, ha lenne kivel" -, de persze itt is vannak kivételek.

„Kissé nevetséges, amikor bárhova nézek, csak azt látom, hogy majd megeszik egymást". Erre válaszként egy kérdést kapnak: „Mit tegyünk, ha egyszer szeretjük egymást?"

Az ember néha nem is tudja, irigyli-e más boldogságát vagy tényleg megveti, és idegesíti a néha-néha túlságosan nyílt és egyszerű párocskák viselkedése. Ezek a párok, nem értik, miért lenne ez zavaró. Szerelmesek, vakok. Vannak olyanok, akiknek ez a szó: „folyosószex", ismeretlen. Van olyan iskola, ahol ebből óriási botrányok kerekedtek. Ahol azt mondják, ez az ember magánügye, és ezt tartsa is meg magának. Itt az AKG-ban ilyen szempontból toleránsak a tanárok és diákok is.

Különböző korosztályok persze különféleképpen élik meg ezt a kérdést, és másként is vélekednek erről a dologról. Ha csak a suliban járok utána a dolognak, akkor is mérföldkő van egy 7-8-os és egy 4-es diák válasza között, és persze teljesen más választ kaptam egy-egy tanártól. A kisebbek zavart nevetése és a nagyobbak komoly válaszai azt mutatják, hogy bizony mindenkit foglalkoztat ez a téma. Egyesek kimondják véleményüket, mások lesütött szemmel elmennek az éppen csókolózó páros mellett.

Sokféle vélemény megjelenik, de ettől a dolog nem változik. „Bárkivel megtörténhet, joga van hozzá, hogy megélje a szerelmet”.

Németh Margit