Úszás kerületi diákolimpia - fényképes összefoglaló

Október 14-én a szérűskerti uszodában zajlott a kerületi diákolimpia úszásból, amelyen a kerület összes iskolájából indultak szép számmal versenyzők. Az AKG-t Szabó Boldizsár (9. évfolyam), Kovács Gergő (10. évfolyam) és Deák Soma (10G) képviselte. A vízilabdázókkal és versenyúszókkal megtűzdelt mezőnyben szoros versenyeket láthattunk, nem volt ritka, hogy a győztes egy karcsapásnyival vagy akár ujjhossznyival tudta csak megelőzni az ellenfeleket. Ebben az erős mezőnyben iskolánk tanulói remekül szerepeltek. Deák Soma a magasabb, VI. korcsoportban gyorsúszásban az ötödik helyezést érte el. Szabó Boldizsár az V. korcsoportban, két versenyszámban is indult. Pillangóban a hatodik, hátúszásban pedig az előkelő harmadik helyen sikerült célba érnie. Kovács Gergő az V. korcsoport gyorsúszás versenyszámában mindenkit maga mögé tudott utasítani, így a verseny végén a képzeletbeli dobogó legfelső fokán állhatott. Gratulálunk Nekik!