Szubjektív

Tartalom

56. szám 2007. december

A művészeti

Mint már egy ideje tudjátok, új osztály került az AKG-ba, a 9. M. Ebben a cikkben megpróbálom kicsit bemutatni magunkat, főként a tanrendünket, hogy valamennyire megismerjetek bennünket.

De még mielőtt belekezdenék, pár mondatban összegezném az AKG-s „fílingünket”. Hihetetlenül jól érezzük itt magunkat. A gólyatáborunk, amit pár 12. és egy 11. évfolyamos AKG-s szervezett, a lehető legjobban sikerült. Zajlik az élet, sok a programunk, feladatunk, és továbbra is csak örülni tudunk, hogy AKG-sok lettünk. Az osztályközösségünk nagyon jó, a két patrónusunk, Dósa Zsófi és Ozorai Judit pedig fantasztikus!

Azonban terjengenek rólunk nem túl hízelgő pletykák, miszerint „antiszociális a 9. M.”. Igaz, hogy nehezen megy az ismerkedés az évfolyamokkal, diákokkal, de hát mégsem ugorhatunk a nyakatokba azzal, hogy: „újak vagyunk, ismerkedni akarunk”. Majdcsak kialakul valahogy. Egyébként többé-kevésbé próbálunk kommunikálni veletek, de még kicsit zavarban vagyunk… Szóval ennyit az évfolyamról, most jöjjön a tanrendünk.

Az idei évünk az úgynevezett nyelvi előkészítő. Ez annyit takar, hogy heti 18 óra angolunk van és a közismereti tantárgyakat epochákban tanuljuk. Továbbá heti 3 óra informatikánk (egyelőre gépírásunk) és 3 óra testnevelésünk van. A nyelvi év alatt hetente egyszer veszünk részt egy szabadon választott kreatív foglalkozáson (textil, szabás-varrás, képzőművészet és tűzzománc). Szóval egyelőre nincs sok közünk a művészethez, bár remélhetőleg mindannyiunkban valahol ott rejtőzik egy „művészlélek”, ahogy ezt mostanában sokak hangoztatják. Év végén kéthetes angliai útra megyünk. Nekünk idén ez lesz az egyetlen témahetünk. Jövőre viszont rendesen bele kell majd húznunk, addigra ugyanis el kell döntenünk, hogy alkalmazott fotográfus vagy jelmez- és díszlettervező asszisztensnek készülünk. Akkor majd hetente kb. 20 óra művészeti foglalkozásunk lesz, plusz közismereti tantárgyak. Tehát jövőre minden ez évi lemaradásunkat bepótolhatjuk majd. Tömérdek szakmai tantárgyunk lesz, például rajz és festés, rajz és mintázás, művészettörténet, népművészet stb…

Remélhetőleg sikerült némileg bemutatnom az évfolyamomat, felkelteni irántunk az érdeklődéseteket. Ha valamire még kíváncsiak vagytok, keressetek meg minket, szívesen beszélgetünk veletek. Persze, ha ezek után se nagyon akaródzik, akkor még mindig fennáll a lehetőség, hogy az AKG honlapján olvassatok rólunk.

Molnár Anna