Szubjektív

Tartalom

56. szám 2007. december

Budapest témahét

A második témahetünk nyolcadikosként elég gyorsan és – számomra legalábbis – élvezetesen telt el. Bár egy nappal rövidebb volt, mint amilyen szokott lenni (öt helyett négy nap), és sokkal lazább is volt. Nem kellett sokat jegyzetelnünk az előadásokon, és az órarendünk sem volt zsúfolt.

A téma Budapest volt. A témahét előtti kisepochákon elmondták nekünk, hogy milyen programok lesznek, és hogy mikre lehet jelentkezni. Sokan nem tudták, de a jelentkezés napján le kellett volna rohanni a tanárit; páran ezt meg is tették, de a többiek nem voltak elég gyorsak, ezért nem mindenki tudott azokra a foglalkozásokra jelentkezni, amikre eredetileg szeretett volna. Azt is be kellett jelölnünk, hogy melyik napot választjuk arra, hogy elmenjünk a Kiscelli Múzeumba.

A témahét elején össze kellett állnunk két-háromfős csoportokba, és választanunk kellett egy témát, amiről projektmunkát csináltunk. Lehetett tervezni makettet, videót, Power Point bemutatót, amit akartál.

Az első napon, a nyitáson hasznos információkat közöltek, majd csibénként egy összevágott térképből ki kellett raknunk Budapestet kerületenként, azután előadások voltak: mindenki arra ment, amire jelentkezett (én például az Építészetet és a Budapest retrót választottam). Később városnézés volt. Én a Pályaudvarok programra mentem, megnéztük a Keleti pályaudvart (ahol még az irányítótoronyba is felmehettünk) és a Nyugati pályaudvart.

Csütörtökön minden kupac előadásokat hallgatott, a Bumm például a körutakról, sugárutakról. Ezután azok, akik azt választották, elmentek a Kiscelli Múzeumba (köztük én is), és meghallgattak egy igen érdekes előadást a historizáló építészeti stílusról. Aztán haza lehetett menni, de este héttől tízig, szülői engedéllyel a Budapest by night program keretében elmehettünk az éjszakai városba. A Deák Ferenc térről indultunk, felmentünk a Gellérthegyre, a végállomás pedig a Batthyány tér volt. Nagyon szép volt a Gellérthegyről a kilátás, mert az egész Budapestből szinte csak fényeket láttunk.

Pénteken szintén városnézés volt a program, én a Városligetben voltam, ahol megnéztük a Vajdahunyadvárat, a Hősök terét, a korcsolyapályát és mindent ott a környéken. Délután, ebédszünet után volt még egy előadás. Választhattunk hová megyünk: Építészetre vagy Metróra, aztán a csoportoknak be kellett számolniuk a patrónusuknak arról, hogy hogy áll a projektmunka.

Szombaton lezártuk a témahetet, mégpedig azzal, hogy elmentünk a várba, és nagyobb csoportokban vetélkedtünk. Mindent összevetve, visszaolvasva, átnézve, ez a témahét is jó volt, akárcsak a többi.

Rácz Júlia