Szubjektív

29. szám 2001. május

Március 14.
Ezen a nevezetesnek semmiképp sem mondható napon tartották a március 15-ei ünnepséget. Visszatekintve az általános iskolai ünnepélyekre, nem emlékszem másra, mint a sportpálya salakjára, az aulában álldogáló tömegre, és a mérhetetlen unalomra. És természetesen megemlékezések egyformaságára. Véleményem szerint, ez máshol sem volt másképp.

Pokoli napok - Kovács György színműve
Isten: Az Istenit! Most betelt a pohár! Mostantól a Föld az úszómedencém lesz! Rafael, neked volt igazad, ezekkel csak így lehet beszélni!

Kultúr (sok) - mozi, zene, könyv
Bíbor folyók, Compost Records, A gyilkos higiéniája

Bárpult-sztori
Két ember ül a bárpultnál. Két külön világ. Egyik csapkodni kezd, beszél, kiabál, a másik csak ül magába fordultan

A sebezhetetlen
Újra bebizonyosodott az örök igazság, hogy megfelelő körítéssel bármit el lehet adni. Ahogy az ember ott ült az elsötétített teremben, elgondolkodva meredt a vászonra: vajon tényleg ennyire ostobának néznek?

Betty nővér
Vannak filmek, amelyek rosszul indulnak. Nem is tudom, miért ültem be erre a filmre. Hiszen már az intrója sem tetszett, ugyanis nem egy összefüggő bemutató volt, hanem szinte véletlenszerűen összevagdicsolt darabkák egy ki tudja, milyen filmből. Mondom, nem tetszett. De azért megvettem a jegyet. Ám, mindezek ellenére, nem bántam meg.

Taxi 2.
Azon személyek közé tartozom, akik nem látták a Taxi első epizódját. Mindezek ellenére állítom, ez a film az előzmények ismerete nélkül is kiválóan élvezhető. Valódi, igazi franciás komédia, megtűzdelve jócskán izgalommal és nindzsákkal, valamint egy őrült főhőssel, a legendás Kitre hajazó automobillal, és természetesen a végén - ha az egész világot nem is, az túlságosan amcsi mentalitás lenne - megmentik a francia haza becsületét.

A millió dolláros hotel
Különc, kitaszított és lenézett figurák. Ők a Millió dolláros hotel lakói. Mindannyian képzelt világban élnek, furcsa álmokkal, különös szokásokkal.

Paul Simon: You're the one
A zene és a szöveg - ahogy eddig általában - most is az ő tehetségét dicséri. A dalok a tőle megszokott minőséget nyújtják, s így a lemez biztosan azoknak a tetszését is elnyerik, akik még nem találkoztak zenéjével.

Jean Sasson: Igaz történetek egy szaúd-arábiai királyi családról
A könyvek kronológiai elrendezése folytán fokozatosan élhetjük át a titokzatos hercegnő életének alakulását, miközben az arab - főként a szaúd-arábiai - kulturális, társadalmi változásokat és merev szokásokat ismerhetjük meg.

„Istenben hiszünk, a többieket figyeljük."
Társadalmunkban az egyént, életének minden apró mozzanatát figyelik. A magánélet többé nem kiváltság, hanem óhaj.

Vízzel főz
Lowbudget Internet - Freestart, Kiwwi és barátaik

A művészet ma
Csak halvány elképzeléseim vannak arról, hogyan telhettek a régebbi korok átlagembereinek napjai. Egy dolgot azonban szinte mindig bizonyosságnak vettem: az ő életükben sokkal meghatározóbb volt a művészet, mint ma.